• MARKOWY DYSK SSD 256GB M.2 DO LAPTOPA KOMPUTERA

Symbol: 13170908601
Kod producenta Szybki Dysk M.2 Sata 256GB
Producent Szybki Dysk M.2 Sata 256GB
Brak towaru
59.99
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon
image

MIX DYSKI SSD 256GB M.2

DO LAPTOPA lub KOMPUTERA STACJONARNEGO

Specyfikacja techniczna:

Producent; MIX

Pojemność dysku: 256GB

Interfejs: M.2 SATA

Dyski wysyłane losowo. Brak możliwości wyboru producenta.

Dysk jest kompatybilny z wszystkimi modelami laptopów/komputerów wyposażonych w złącze M.2.

image

Czym jest dysk SSD?

Dysk SSD (ang. Solid State Drive) jest nośnikiem półprzewodnikowym różniącym się tym od dysku twardego (HDD – ang. Hard Disk Drive) budową oraz szybkością zapisu i odczytu danych. Do tworzenia SSD wykorzystywane są pamięci NAND flash, która używana jest też np. w pendrive’ach czy kartach pamięci microSD. Nośniki te nie mają ruchomych elementów, jak tradycyjne dyski talerzowe.

W produkcji nośników półprzewodnikowych stosowane są różnego rodzaju kości – SLC, MLC, TLC czy QLC, które mają wpływ na żywotność (kolejność od najtrwalszej do najmniej trwałej). Każda kolejna kość potrafi przechowywać więcej bitów informacji (1 bit, 2 bity, 3 bity i 4 bity w pojedynczej komórce). Przy czym miej na uwadze, że producenci usprawniają poszczególne technologie, więc nowszy typ kości może charakteryzować się lepszymi parametrami niż starszy.

Jakie są zalety i wady dysku SSD?

Największą zaletą dysków SSD jest ich szybkość. Sprawdzają się one zdecydowanie lepiej jako nośnik dla systemu operacyjnego, aplikacji czy gier. Dzięki temu np. Windows uruchamia się znacznie szybciej. Praca na systemie zainstalowanym na SSD również podwyższa znacząco komfort użytkowania. Szybkie kopiowanie plików, błyskawiczne otwieranie się programów i folderów czy sprawniejsze wczytywanie się i płynniejsze działanie gier to przewaga po stronie nośników półprzewodnikowych.

W przeciwieństwie do HDD dyski SSD są odporne na uszkodzenia i wstrząsy ze względu na brak podatnych na to elementów. Ponadto brak części ruchomych sprawia, że nośniki półprzewodnikowe nie wydają dźwięków podczas pracy, co jest niewątpliwie dużą zaletą i przewagą nad dość głośnymi dyskami twardymi. SSD są też bardziej energooszczędne i zajmują mniej miejsca w obudowie. Nie wymagają także defragmentacji – co więcej, może ona zaszkodzić takiemu dyskowi.

Mimo że dyski SSD są coraz pojemniejsze, to najpojemniejsze modele oferują mniej wolnej przestrzeni do zapisu niż analogiczne HDD. Ponadto dyski twarde lepiej nadają się do przechowywania danych przez wiele lat ze względu na lepszą żywotność. Choć pod tym względem w SSD cały czas dokonywane są postępy i obecne nośniki półprzewodnikowe cechują się dłuższym okresem działania niż pierwsze tego typu dyski.

image
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie