Kupno poleasingowego sprzętu komputerowego stanowi doskonałą i opłacalną alternatywę dla zupełnie nowej elektroniki. Sprzęt ten, mimo, że używany, może mieć wiele przydatnych i wartościowych cech, świadczących o jego funkcjonalności.

Czym jednak jest tego typu sprzęt?

Komputer poleasingowy jest używanym sprzętem, który został odkupiony od danej firmy, tuż po zakończeniu okresu leasingu.

Innymi słowy, jest to bardzo wygodny sposób kredytowania zakupów, którym interesuje się wiele firm. W przypadku elektroniki, leasing daje możliwość nabycia w pełni sprawnych komputerów z najwyższej półki.

Warto mieć świadomość, że szczególnie w przypadku dużych przedsiębiorstw, posiadanie innowacyjnego i niezawodnego sprzętu to kwestia związana przede wszystkim z komfortem oraz sprawnością wykonywanych przez pracowników działań. Elektronika znajdująca się w firmie musi pracować bezawaryjnie oraz być niezawodna i wytrzymała.

To właśnie między innymi dlatego tak wiele korporacji oraz firm funkcjonujących w branży IT wydaje duże sumy by inwestować w komputery pochodzące z najwyższej półki.

Nieustanny postęp technologiczny powoduje, że po okresie spłaty leasingu, który zazwyczaj nie przekracza 3 lat, firmy decydując się na nabycie nowszego sprzętu, wyprzedają jednocześnie wykorzystywane dotychczas laptopy i komputery. Tą właśnie metodą na rynku kupić można sprzęt elektroniczny najlepszych marek w atrakcyjnych cenach.

Rozwiązanie ekologiczne 

Warto także wspomnieć o ekologiczności tego rozwiązania. Dużą zaletą poleasingowego sprzętu komputerowego jest z pewnością jego cena, która może być nawet o połowę tańsza w porównaniu ze sprzętem całkowicie nowym.

Ceny spadają w bardzo szybkim tempie, a wszystko to dzięki ciągłej aktualizacji ofert producentów sprzętu elektronicznego. Oznacza to, że sprzęty używane nie są wcale przestarzała i są w stanie dorównywać nowościom, gwarantując jednocześnie znaczną oszczędność finansową.

Ekonomika ta idzie w parze z ekologią – kupując używany komputer, nie przyczyniamy się do zwiększania popytu na nowy sprzęt, której produkcja w znacznym stopniu obciąża środowisko naturalne.

Poleasingowe = wysokiej jakości

Komputery poleasingowe to w wielu przypadkach wysokiej klasy sprzęt markowy, produkowany przez największe i najlepsze firmy. Oczywiście sprzęt ten może mieć widoczne ślady użytkowania.

Jednak, jak pokazują statystyki, elektronika ulega awariom zazwyczaj na początkowym etapie użytkowania, co jest efektem niewykrytych wcześniej wad fabrycznych. Oznacza to, że kilkuletnie laptopy i komputery są urządzeniami sprawnymi i sprawdzonymi.

Wykraczają one poza okres awaryjności i jednocześnie są na tyle nowe, by mogły spełniać oczekiwania użytkowników.